نظام مهندسی ساختمان شهرستان مراغه `


اطلاعیه مهم ویژه قبولین آزمونهای ورود به حرفه مهندسی – دیماه ۱۴۰۱

احتراماً پیرو اطلاعیه‌ اعلام نتایج آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی دیماه ۱۴۰۱ از سوی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به قبولین در این آزمون، موارد زیر جهت اطلاع شرکت کنندگان محترم اعلام می گردد:

  • از قبولین محترم در آزمون خواهشمند است تا قبل از اعلام رسمی و قطعی نتایج و درج اطلاعیه "زمانبندی مراجعه قبول شدگان در آزمون ورود به حرفه مهندسان دیماه ۱۴۰۱" در سایت این سازمان، از مراجعه به سازمان و یا تماس با واحدهای مختلف سازمان برای ارائه مدارک و درخواست صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی خودداری نمایند. شایان ذکر است کارنامه قبول شدگان به صورت فیزیکی به سازمان های نظام مهندسی از سوی دفتر مقررات ملی  ارسال و پس از آن نسبت به دریافت مدارک لازم و صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی، اطلاع رسانی های لازم از طریق سایت سازمان انجام خواهد پذیرفت.
  • به اطلاع كليه مهندسان رشته عمران و معماری متقاضي اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي پايه سه صلاحيت اجرا مي‌رساند، با توجه به ابلاغیه های دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی، قبول‌شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته‌هاي معماري و عمران مربوط به صلاحیت اجرا مي‌بايست قبل از مراجعه به سازمان برای اخذ پروانه اشتغال به کار مربوطه، در دوره مجازی كارآموزي صلاحيت اجرا(کد ۸۲۱) به مدت ۷۶ ساعت آموزشی و همچنین دوره مجازی مبانی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE)(کد ۸۱۱۷) به مدت ۸ ساعت آموزشی شركت نمايند. عناوين و سرفصل دوره های آموزشي مذكور در بخش "زمانبندی و سرفصل دروس" در قسمت آموزش سايت سازمان درج گرديده است. جهت ثبت نام و حضور در دوره های مذکور با مراجعه به سایت سازمان و از طریق کارتابل الکترونیکی اعضا و ورود به سامانه تندیس و بخش " آموزش / ثبت نام در دوره " نسبت به ثبت نام و حضور اقدام نمایند .
  • همچنین با توجه تداوم بیماری کرونا در زمان برگزاری آزمون و دستور معاونت محترم مسکن و ساختمان در جهت مساعدت با شرکت‌کنندگان، حائزین نمرات ۴۸ و ۴۹ آزمون دی ماه مشروط به گذراندن دوره‌های آموزشی به عنوان قبول‌شدگان در آزمون مذکور تلقی می‌گردند. دستورالعمل دوره‌های آموزشی مذکور متعاقباً ابلاغ و اقدامات لازم توسط این سازمان انجام خواهد پذیرفت. لذا توصیه می گردد تا نهایی شدن بررسی اعتراضات احتمالی و اعلام قطعی نتایج آزمون توسط دفتر مقررات ملی ساختمان، مشمولین این بند هیچ اقدامی نداشته و منتظر اطلاعیه های تکمیلی از طریق سایت سازمان باشند.
  • با توجه به مصوبه هیات مدیره محترم سازمان، به منظور ارتقاء سطح علمی ، تقویت ، آماده سازی و آشنایی هر چه بیشتر قبولین آزمون ورود به حرفه مهندسی با ضوابط و مقررات خدمات فنی و مهندسی و مسائل حقوقی مرتبط با موضوع ساختمان، قبل از پروانه اشتغال به کار مهندسی، " جلسه توجیهی برای قبول شدگان آزمون های حرفه ای برگزار خواهد شد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان

تصوير خبر
اطلاعات
بازديد : 46
انتشار: 1401-12-03
تبليغات

اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد
طراحي از طراحان سنا نت